Šport

Mgr. Pavol Hurajt

Pavol Hurajt je slovenský biatlonista. Na Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouvri získal bronzovú medailu v disciplíne pretekov s hromadným štartom na 15 km.

 

Mestský hokejový klub 32 Liptovský Mikuláš

Mestský hokejový bol založený v roku 1932 a počas tohto obdobia Počiatky a celkový vývoj ukazujú, že ľadový hokej má medzi športovými hrami významné postavenie a že počas svojej dlhoročnej existencie si získal priazeň širokého spektra občanov. Zároveň hráči, odchovanci hokeja v našom meste sa stali pozitívnym činiteľom rozvoja slovenského hokeja.

 

Petra Vlhová

Je slovenská zjazdová lyžiarka. Bola súčasťou reprezentačného družstva v alpskom lyžovaní Slovenskej lyžiarskej asociácie pre sezónu 2012/2013. Na svojom konte má niekoľko významných umiestnení:

  • juniorská majsterka sveta v obrovskom slalome v kategórií do 18 rokov (február 2011)
  • víťazka slalomu na zimných olympijských hrách mládeže (január 2012)
  • na otvorených majstrovstvách Slovenska v Jasnej vybojovala titul v slalome (2012)
  • bronzová medaila z juniorských majstrovstvách sveta (marec 2012)
  • víťazka ankety Lyžiar roka na Slovensku (2012)
  • juniorská majsterka sveta v slalome (február 2014)
  • Slovenka roka v kategórii Šport (2015)

 

Klub BMX Liptovský Mikuláš

Klub BMX Liptovský Mikuláš bol založený v roku 1987 ľuďmi, ktorí hľadali vhodnú záujmovú činnosť pre svoje deti. Vybudovali bikrosovú dráhu pri Liptovskom Mikuláši, kde deti trénovali a pripravovali sa na preteky. Zároveň na nej usporiadali preteky Slovenského pohára BMX. V rokoch 2003-2004 vďaka pomoci sponzorov a nadšencov kompletne prebudovali bikrosovú dráhu tak, aby spĺňala náročnejšie požiadavky. Teraz slúži nielen členom, ale aj deťom a cyklistom z mesta a širokého okolia. Klubovú snahu a kvalitnú, prebudovanú bikrosovú dráhu ocenila i Slovenská asociácia BMX a pridelila v roku 2005 usporiadanie Majstrovstiev SR BMX. V roku 2006 usporiadali na tejto trati štyri kolá Slovenského pohára BMX.

TJ Družba Smrečany – Žiar

Vysokohorský duatlon o cenu Žiarskej chaty je podujatím s dlhou tradíciou. Trasa preteku vedie nádhernou Žiarskom dolinou so štartom z parkoviska v ústí Žiarskej doliny a cieľom v Žiarskom sedle. Pretekári môžu absolvovať trať ako jednotlivci alebo aj ako štafeta, pričom spoločne prekonajú viac ako 1km prevýšenie na trati.

Športovný klub Bobrovec - Bokami Západných Tatier

Bokami Západných Tatier sú trojdňové skialpinistické preteky dvojíc, kde musia prekonať prevýšenie cca 5600 m na 55 km počas troch etáp. Podujatie sa koná prevažne v druhej polovici marca. Pretekári (dvojice) súťažia v každej etape formou štart-cieľ a víťazom sa stáva družstvo s najnižším súčtom dosiahnutých časov za všetky tri dni.