Elektropriemysel

Lišty na solárne panely – nosníky konštrukcií pod solárne panely

Spoločnosť CD - profil s.r.o. ponúka výrobu nosníkov pre konštrukcie pod solárne panely. V súčasnom sortimente ponúka niekoľko typov dierovaných a prípadne zváraných oceľových profilov, ktoré sa používajú ako nosníky pod solárne panely. Ide buď o dierované Strut nosníky alebo zvárané dierované jakle rôznych rozmerov podľa zadania zákazníka. Nosníky sú vyrobené na presnú dĺžku a po následnej povrchovej úprave žiarovým zinkovaním dodávané priamo na miesto výstavby solárneho parku. 

DIN lišty

Ide o nosné kovové lišty normalizovaného tvaru a rozmerov. Lišty slúžia k upevneniu elektrických prístrojov v rozvádzačoch, ovládacích skrinkách a podobných zariadeniach. Na DIN lištu môžu byť prístroje nasunuté zboku alebo zacvaknuté spredu a zaaretované. Montáž rozvádzačov je využitím DIN líšt uľahčená a zlacnená. 

Elektro lišty

Elektro lišty sú potrebné do elektrorozvodných skríň, ktoré sú typické množstvom dier určených pre flexibilitu inštalácie. Lišty sa vyrábajú z pozinkovanej ocele v tvare L, U a C. Výroba týchto líšt vyžaduje veľkú presnosť, moderné technológie a značné skúsenosti.